В останні років двадцять увагу соціологів і психологів привернуло психічне явище, назване Impostor Syndrom (синдром самозванця). Суть явища в тому, що багато успішні фахівці внутрішньо вважають себе брехунами, які займають чуже місце. Людям здається, що вони не гідні свого положення в суспільстві і високої платні. Для них успіх — не радість, а причина важких переживань.
Частина «псевдосамозванцев» попадает в поле зору психіатрів і отримує лікування відповідно діагнозом «ендогенна депресія» або «обсесивно-компульсивный синдром». При цьому нерідкі суїцидальні думки і навіть спроби самогубства.
Історія питання
Синдром «самозванця», в принципі, відомий давно, однак систематизовано і детально описаний канадкою Пауліною Кланс тільки в 1985 році. Треба сказати, що чимало відомих людей страждало цим синдромом, і це нерідко заважало їм повністю реалізувати свій потенціал. Серед них такі представники бізнес-еліти, як Джон Р��кфеллер, актриса Емма Уотсон, виконавиця ролі Герміони в поттеріані) і навіть великий Альберт Ейнштейн.
У «самозванців» нерідко бувають амбітні батьки, не дають своїм чадам досить похвали, але вимагають від своїх дітей максимально високих результатів. Доля «импосторов» — все життя сумніватися у своїх досягненнях.
Тест на синдром самозванця»
Майте на увазі, що цей синдром отравляет життя тільки людям прагнуть досягти високого професійного рівня власними силами. Це безумовно дуже відповідальні і сумлінні працівники. Безініціативним ледарям можна далі не читати, а зайнятися переглядом розважального ТБ.