Експерт-консультант: гастроентеролог медичного центру «XXI століття» Гераськина Ірина
Смаження та приготування у фритюрі
Кількість вітамінів в продуктах зменшується і на всіх етапах зберігання сировини, кулінарного приготування їжі та зберігання готових страв. Вживайте продукти, що пройшли мінімальну обробку.
Нехтування місцевими продуктами
Те, що фрукт, привезений здалеку, гарний, соковитий і смачний зовсім не означає, що він принесе більше користі, ніж смородина з бабусиного городу. Традиіонно найбільше користі приносять і найкраще засвоюються продукти, вирощені у вашому регіоні.
Куріння
В 1 сигареті міститься 48 отрут, 3 млрд вільних радикалів, на знешкодження яких витрачається 20-60 мг вітаміну С. Саме ця кількість є нашою добовою потребою: знешкодивши сигарету, організм залишається незахищеним від подальших дій.
Експерименти з дієтами
Сьогодні модно говорити про те, що кожен має право на свою продуктову релігію. Але не кожному організму йде на користь захоплення тільки ��астительной їжею або голодуваннями. Або раптовими перескоками з дієти на дієту. Досить часто це призводить до дефіциту різних речовин в організмі.
Нехтування кисломолочними продуктами
Кефір і ряжанку можна не любити, але саме нормальна мікрофлора кишечника бере участь у засвоєнні і синтезі багатьох вітамінів і мінералів. А нормальна флора багато в чому формується регулярним прийомом кисломолочних продуктів. Це аксіома, яка визнана дієтологами світу.
Прийом вітамінних таблеток разом з їжею
Не можна поєднувати мінеральні компоненти з кашами (злаковими), чаєм, жирами в їжі, це погіршує (або навіть повністю перешкоджає) їх засвоєння. Іншими словами, проковтнути вітамінну таблетку краще не за сніданком, запиваючи її чаєм, а почекавши після нього не менше години.
Галина Траут Фото pressfoto.ru